Przeprowadzka to czynność, z którą każdy spotka się przynajmniej raz w życiu. Nie jest ona zawsze zależna od osób przeprowadzających się. Bardzo często do zmiany miejsca zamieszkania ludzi zmusza sytuacja życiowa. Najczęściej będzie to zmiana miejsca pracy lub związek. Na co jednak zwrócić uwagę podczas takiej przeprowadzki by nie improwizować i nie być zaskoczonym?

Oferta przeprowadzek w Warszawie

Kwestią, która zainteresuje każdego przeprowadzającego się jest niewątpliwie cena. W zależności od miast i regionów Polski jest ona różna. W przypadku Warszawy będzie to kwota od około 100 PLN od godziny. Cena najczęściej zawiera koszt auta dostawczego wraz z noszącym kierowcą. W przypadku chęci zatrudnienia dodatkowego pracownika do załadunku i rozładunku cena odpowiednio wzrośnie. Można również samodzielnie pomóc kierowcy co jest sposobem na oszczędność. Finalny koszt przeprowadzki jest tu najbardziej zależny od wielkości przedsięwzięcia. Im więcej mebli i kartonów do przeniesienia tym bardziej czas operacji przeprowadzkowej ulega wydłużeniu. Pośpiech w tym przypadku nie jest dobrym doradcą. Należy pamiętać, że pracownik musi dostarczyć przedmioty do miejsca docelowego w stanie nienaruszonym. Ponadto podczas przenoszenia ciężkich mebli musi zwracać uwagę również na własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo domowników. Na cenę również wpływa ubezpieczenie czy chęć przetrzymania części wyposażenia w magazynie.

Jak ułatwić proces przeprowadzki?

Najlepiej przygotować wszytko jeszcze przed przyjazdem pracownika firmy przeprowadzkowej. Nie zależnie czy jest to przeprowadzka osób fizycznych czy siedziby firmy, należy usunąć ciężkie rzeczy z szaf, tym bardziej jeśli znajdują się one na wyższych półkach. Warto udrożnić drogę tak by na podłodze nie znajdowały się rzeczy, które mogły by ulec zahaczeniu. A co najważniejsze, należy zadbać o powierzchnię mieszkania tak by nie znajdowało się na niej nic śliskiego. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się meble, które były składane wewnątrz i ich gabaryty uniemożliwiają przeniesienie ich przez dżwi, należy je poddać demontażowi w taki sposób by poszczególne segmenty były możliwe do przetransportowania. Kilka tych prostych czynności sprawi, że całą procedura przeprowadzki przebiegnie znacznie płynniej.